Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milan Pavýza Lanpa: Nalezené obrazy (výtvarná abstraktní fotografie)

Do 5.1.2018 bude ve Vinném baru Blatnička, Michalská 5, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Milana Pavýzy Lanpa: Nalezené obrazy (výtvarná abstraktní fotografie).

Text k jedné z předchozích výstav:

Fotografie Milana Pavýzy jsou básně v obrazech. Nejsou aranžované, nejsou vytvářeny účelově a cíleně, jsou prostě nalezené. Meditativní nálada, skryté příběhy, děje, klid, vzrušení, prostý detail i humor… Svou tvorbou otvírá naši fantazii.

Na první pohled nezajímavé artefakty a pomíjivé běžné situace se mohou stát velkým dobrodružstvím.

Milan Pavýza dopřává divákovi svobodu volby vlastní cesty, vlastního pocitu a interpretace. Nepředhazuje vysvětlení, popis předmětů a situací, které fotí, nenutí diváka, aby si četl komentář a přiblížil se tak k jeho prožitku. Jeho přístup je hravý a nechává příběh otevřený. Milan vás svou tvorbou obejme a vzápětí nechá svobodně dýchat.

Otevřená mysl odhalí všechny příběhy. I ty skryté.

http://www.lanpa.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milan Pavýza Lanpa: Nalezené obrazy (výtvarná abstraktní fotografie)