Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milan Kunc: Pop Surrealism

26. 3.-27. 4. / Cermak Eisencraft / Malba

Do 27. 4. 2015 bude v soukromé galerii Cermak Eisenkraft, Dlouhá 12, Praha 1, pro vážné zájemce po předchozí domluvě přístupná zajímavá výstava děl Milana Kunce: Pop Surrealism.

Milan Kunc (* 1944, Praha) je český malíř, dnes známý v mnoha zemích včetně Německa, USA, či Itálie.

Narodil se 27. 11. 1944 v Praze . V letech 1964–1967 studoval na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Karla Součka. V osmém semestru byl však vyhozen.

Roku 1969 odešel, jako mnoho jiných českých emigrantů, do Německa, kde studoval v letech 1970–1975 u profesora Josepha Beuyse a Gerharda Richtera. Tehdy vládla na düsseldorfské akademii, kde Beuys učil, velmi anarchistická nálada. V módě byly tehdy téměř neviditelné a zakomplexované kresby na toaletním papíru, Kunc však maloval velké obrazy, které zachycovaly vojáky Wehrmachtu, nebo ruské vojáky. Koncem 70. let si Kunc vytvořil ost-pop, což byla jeho vlastní varianta pop-artu. V roce 1979 založil společně s Peterem Angermannem a Janem Knapem skupinu NORMAL. Tato skupina malovala často na velké zdi jakoby graffiti, ale na vysokém stupni umění. Od roku 1985 se jeho styl překlání spíše na neoklasicistní tematiku, koncem 90. let maloval obrazy s mysteriózní a přírodní tematikou. .

Kunc žil v Kolínu nad Rýnem, Římě, New Yorku a Den Haagu, v roce 2004 se vrátil do Prahy.

CV: Wikipedia

http://cermakeisenkraft.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milan Kunc: Pop Surrealism