Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milan Kasl: Proč? Pro slepičí kvoč!

5. 9.-30. 9. / Galerie 1 / Malba

Do 30.9.2017 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů  známého dolnolukavického portrétisty a krajináře Milana Kasla: Proč? Pro slepičí kvoč!

Milan „Milda“ Kasl se narodil v roce 1960 v Klatovech v Západních Čechách, žije a tvoří v Dolní Lukavici. Jeho tvorba je originální, vychází z lidského těla, které je ukotveno nejen v kraji jeho původu, ale i ve vesmíru. Napojen na obě hemisféry, zemitý gastronom, entomolog a botanik, praktický teoretik a teoretický sportovec, romanopisec, vitalista a ex-punkový rapper, ale především opravdový milovník přírody, života a míru kdykoliv a kdekoliv. Na svou cestu za malbou a uměním se vydal v momentě, kdy se ideově srazil s pedagogickou fakultou v totalitní Plzni, když byl vyloučen ze studií pro své (ne)dostatečné kreslířské schopnosti. Jeho nakažlivá umělecká práce žije svým vlastním životem a tento nezávislý malíř a grafický designer v jednom vás ujistí, že život je zázrak, a to je dobré si každý den připomínat. 

Více o autorovi a přehled výstav. 

Výstavou „Proč? Pro slepičí kvoč!“ Kasl mimo jiné upozorňuje na špatné zacházení slepic ve velkochovech. Proto pozval ke spolupráci nově vznikající aktivitu ŠANCE PRO SLEPICE. Autorem projektu je Petr Dobrý z Hnutí Duha (Střední Čechy), který již v roce 2015 odstartoval projekt SLEPICE V NOUZI. Aktivita SLEPICE V NOUZI popularizuje domácí chov slepic, vysvobozuje slepice z velkochovů, hledá jim nové domovy a vrací je zpět na dvorky.

„Jsem rád, že se u nás objevila taková iniciativa, a rád svojí výstavou aktivitu pana Dobrého podpořím,“ sděluje Milan Kasl, autor výstavy. 

Vernisáž se konala 5. září 2017. Slavnostně ji uvedl starosta Prahy 1 pan Oldřich Lomecký, představil autora výstavy Milana Kasla, Petra Dobrého z iniciativy SLEPICE V NOUZI a ŠANCE PRO SLEPICE a také pana Josefa Dvořáka ze Statku Dvořák. 

Obrazy jsou malovány sytými akrylovými barvami. Na Výstavě najdete kromě portrétů slepic také další Kaslovu tvorbu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milan Kasl: Proč? Pro slepičí kvoč!