Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milan Chabera: Perspektivy

24. 10.-19. 11. / Nová síň / Malba

Do 19.11.2017 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů a objektů Milana Chabery: Perspektivy.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Milan Chabera a Galerie Nová síň představují výstavu obrazů a objektů pod názvem Perspektivy. Chabera ukazuje přehled své práce vznikající během poslední dekády s důrazem na tvorbu posledních dvou let a nové experimenty v olejomalbě na velkých formátech. Také poprvé použije nový koncept prostorové malby, která kombinuje malířské techniky, prostorovost, perspektivu a nečekané vizuální a významové souvislosti. Jde tedy o perspektivy prostorové, časové a jako vždy v jeho tvorbě o perspektivy lidských emocí, vztahů a života vůbec. Chabera je zaznamenává svou přesnou linií, stylizační jadrností a vizuálně koncentrovanými symboly a tím nám umožňuje nahlédnout hlubší význam jeho tvorby.

O autorovi:

Narozen 27. 3. 1954
Studia: 1969 – 73 – Střední odborná škola výtvarná Václava Hollara v Praze
1973 – 79 – Akademie výtvarných umění v Praze, prof. Jan Smetana

Milan Chabera vystavuje pravidelně od roku 1980. Měl více než 120 samostatných a společných výstav jak doma, tak v zahraničí. Jeho obrazy jsou zastoupeny v galeriích a v soukromých sbírkách v Evropě, v Americe i jinde.

Pravidelně se účastní mezinárodních přehlídek umění ART Madrid, ART Frankfurt, ART Strasbourg, ART Praha a od roku 2000 spolupracuje s architekty na projektech pro soukromé investory u nás, v Holandsku a v USA.

Milan Chabera se trvale věnuje malbě, netradiční kresbě a plastice. Jeho silnou stránkou jsou velké formáty figurální malby. Různé motivy se u něj prolínají a jednotícím prvkem se stává zájem o pochopení smyslu života, lidské charaktery a mezilidské vztahy. Ukazuje nám odvrácenou stranu zrcadla, zachycuje instinkty a pocity. V jeho obrazech je stále něco nového, vzrušujícího.
Originalita jeho projevu se dá velmi těžko přiřadit k běžně užívaným uměleckým kategoriím v malbě.
Milan Chabera se také zúčastnil několika tvůrčích zahraničních cest s Galerií La Femme – Brazílie, Kanada, Španělsko.

http://milanchabera.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milan Chabera: Perspektivy