Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Milan Cais – Contemporary Problems

Do 16. 6. 2024 je v The Chemistry gallery v Hale 40, Holešovická tržnice, Bubenské nábřeží 13, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Milana Caise: Contemporary Problems.

Nejnovější projekt multimediálního umělce Milana Caise (*1974) se od těch předchozích zásadně liší. Není to jen tím, že se hlavním médiem jeho výstavy stala malba. Zásadní rozdíl je především ve focusu jeho prací. Ty dřívější téměř bez výjimky otevíraly hyperosobní témata, zatímco aktuální jsou mnohem víc reflexí momentální situace.

Jak naznačuje název obrací se Milan Cais ve svém vizuálním přemýšlení stejně tak k oblasti globální reality jako současného umění, a ani jedno nevnímá zcela idylicky. Není se tedy čemu divit, že mezi fundamentální termíny, které z jeho pohledu odrážejí naše tady a teď patří glitch, noise nebo scratch. Kurátorem výstavy je Radek Wohlmuth. Milan Cais je širšímu publiku znám také jako zpěvák a bubeník skupiny Tata bojs.

kurátor výstavy: Radek Wohlmuth
grafika k výstavě: Marek Pistora

DJ na vernisáži: MardoshaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Milan Cais – Contemporary Problems