Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Míla Fürstová: Kytice a výběr z díla

19. 8.-4. 9. / Galerie MIRO / Ilustrace

Do 4. 9. 2021 bude v Galerii Miro, hned vedle býv.Kostela sv.Rocha, Strahovské nádvoří 1, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Míly Fürstové: Kytice a výběr z díla.

Snad nejznámější česká sbírka balad 19. století je natolik nadčasová, že oslovuje čtenáře již neuvěřitelných 150 let. Verše plné tajemna, mystiky a poučení jdou až do hloubky české duše. Jejich aktuálnost navíc podtrhují křehké a citlivé ilustrace současné známé české malířky a grafičky Míly Fürstové, která se svým smyslem pro detail a jemnou poetikou svých děl dokonale napojila na myšlenkový proud Karla Jaromíra Erbena. V tomto díle se dva umělecké proudy stávají jedním, jedinou Kyticí.

….

Míla Judge-Fürstová (* 1975 Pelhřimov) je česká malířka a grafička, která dlouhodobě žije ve Spojeném království.

V roce 2009 se stala členkou Královské akademie západní Anglie v Bristolu. Roku 2014 vytvořila obal hudebního alba Ghost Stories anglické skupiny Coldplay. Později toho roku svá díla vystavovala ve městě Shoreditch, přičemž výtěžek z akce šel na charitní účely. Dříve svá díla vystavovala například v Chicagu. V roce 2015 navrhla obálky k britské verzi celosvětově prodávané knižní sérii The Mortal Instruments (v České republice známé pod názvem Nástroje smrti) od Cassandry Clare, jež autorka schválila a 2. července 2015 šly do prodeje.

V roce 2018 byly prodávány lahve minerální vody Mattoni s etiketami navrženými Mílou Fürstovou.

CV: WikipediaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Míla Fürstová: Kytice a výběr z díla