Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Midecava (Michaela Vávrová): Protančit se k tomu

Do 31. 7. 2022 bude v ROH družstevní kavárně, U božích bojovníků 3, Praha 3, přístupná zajímavá výstava Midecava (Michaela Vávrová): Protančit se k tomu.

Autorka o sobě píše:

Midecava pravým jménem Michaela Vávrová, narozená v devadesátých letech v Českém Krumlově, nyní působím v Praze a pracuji jako zdravotní sestra.
Barvy a malování jsem měla ráda už odmala a prakticky jsem doteď milovat nepřestala.
Začalo to malými kresbami, čáráním na zdi¬ a jednoho dne před sedmi lety jsem vzala poprvé do ruky plátno a začala malovat akrylem.
Postupně jsem přešla k oleji, nebojím se experimentování se syntetickými barvami, emailem, ráda vrstvím/ liji barvy, využívám i dezinfekci, benzin, či obraz ošlehám ohněm.
Ze všech směrů jsem si oblíbila nejvíce abstrakci a tou se zabývám v podstatě celou dobu. Podle mého si v abstraktním díle může každý nalézt to své, já sama se do těchto děl mohu dívat celé hodiny, vždy najdu něco nového.
Moje tvorba vypovídá o chvilkovém rozpoložení, emocích z různých životních období, občasném smutku, ale spíše převažuje barevná radost.
Nejpodstatnějšími obrazy v mé tvorbě jsou „Smíření (2021)“, „Počátek před koncem“ (2021), „Podzimní tanečníci (2022)“, které vykreslují zásadní okamžiky mého života.

Kontakt pro zájemce:

vamidecava (zavináč) gmail.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Midecava (Michaela Vávrová): Protančit se k tomu