Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Škapa: Situace

Do 31. 12. 2021 bude v Galerii Mega, podchod Palackého náměstí, 2. vstup do stanice metra Karlovo náměstí, Praha 2, v otevírací době metra přístupná velmi zajímavá, chytrá, výstižná a evidentně hodně pracná výstava – instalace Michala Škapy: Situace.

Michal Škapa. Zástupce první generace českých graffiti writerů pronikl již před delší dobou do galerií po celé ČR.
Společně s kurátorem Ondřejem Klímou připravil výstavu pro tuto mladou streetartovou galerii, tak aby navazovala na jeho kořeny a také s pokusila rozbít prostor “výlohy” a určitého vakua, které výstavní prostor představuje.
Základem pro tuto skoro dvaceti metrovou instalaci je CHROM (stříbrný sprej), kterým TRON pokryl prakticky vše co mu přišlo do cesty. Do úzkého výstavního prostoru nastěhoval figuríny a další fragmenty z běžného života, které doplnil o neony, se kterými dlouhodobě pracuje. Rozehrál čtyři situace ze života (writera) a díky nim proměnil galerii v jeden pulzující obraz.
Tento obrazový výjev doplňuje svojí specifickou sprejovou kresbou. Maluje chybějící či neexistující fragmenty obrazu, písmena, květiny. A také linky, které jsou kreslené přímo na sklo galerie, tak aby obraz byl co nejvrstevnatější. Součástí expozice je také velké plátno vytvořené speciálně pro tuto výstavu v kombinaci chromu a černé.
Tato chromová instalace doplněná o pulzující neony zcela jistě donutí k zastavení leckterého kolemjdoucího, který spěchá chytit další soupravu metra!
 
autor:
@emskapa
kurátor:
Ondřej Klíma


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michal Škapa: Situace