Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Škapa: Fotky z novin

Do 31.12.2016 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná skvělá výstava Michala Škapy: Fotky z novin.

Tvorba Michala Škapy, významné postavy české výtvarné scény, si v posledních letech našla pevné místo i ve světě prestižních galerií. Kolekce jeho nejnovější tvorby s názvem „Fotky z novin“ bude od 3. listopadu do konce roku k vidění v hlavním prostoru kavárny.

Michal Škapa, známý též pod svým uměleckým jménem TRON, spadá do generace prvních pražských writerů. Do bohaté historie zdejší graffiti scény se významně zapsal širokou škálou své tvorby – od boření konvencí na rozsáhlých muralech až po propojování pouličního umění s tradičními přístupy. Jeho výtvarná tvorba se opírá o charakteristický rukopis vycházející z techniky airbrush a writerského tagu. Díla Michala Škapy byla prezentována například na EXPO 2010 v Šanghaji, v galeriích Trafačka, Mánes, Dox či The Chemistry Gallery. Kromě toho patří k předním českým grafikům, je autorem vlastní typografie a celé řady plakátů, je také spolu s Vladimirem 518 a Jakubem Stýblem zakladatelem sítotiskové tiskárny Analog!Bros.

http://www.834.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michal Škapa: Fotky z novin