Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Singer: Ze života Unyoshi Kenobeho, vratké povahy, zato nezdolného optimisty

26. 5.-22. 6. / Galerie Lapidárium / Malba

Do 22. 6. 2022 bude v Galerii Lapidárium, Rámová 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Michala Singera: Ze života Unyoshi Kenobeho, vratké povahy, zato nezdolného optimisty

Otevřeno denně kromě pondělí: 11 – 17 hodin.

Malíř, básník a filosof Michal Singer představuje na výstavě v Lapidariu své nejnovější práce.

Michal Singer (nar. 1959 v Praze)

Jeden z nejvýraznějších umělců dnešní doby, který se na pozici respektovaného autora vypracoval díky svébytnému stylu a enormní energii.

Realizuje se v malbě, kresbě, grafice, kolážové tvorbě i užitém umění. Věnuje se i psaní originálních esejistických, básnických a prozaických textů filozofického zaměření. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách významných státních a veřejných institucí, například ve stálé sbírce současného umění NG ve Veletržním paláci. Současně patří k vyhledávaným autorům mezi soukromými sběrateli. V roce 2003 ho výtvarně – teoretická porota časopisu Pars ocenila jako nejlepšího výtvarníka České republiky. O pět let později byl nominován Národní galerií na cenu pro nejlepšího umělce Evropy (Sovereign European Art Prize). V roce 2009 a 2014 získal čestné uznání v soutěži Grafika roku. K jednadvacátému výročí nakladatelství Argo ilustroval knihu helénistického básníka Apollónia Rhodského Argonautika. Společně s dekadentním básníkem K. H. Krchovským publikovali originální knihu ilustrovaných básní Singer/Krchovský.

Kontakt na Michala SingeraFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michal Singer: Ze života Unyoshi Kenobeho, vratké povahy, zato nezdolného optimisty