Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Kadleček: Od nejžhavějších míst v pekle ke Calverovi

22. 6.-23. 7. / Novoměstská radnice / Malba

Do 23.7.2017 bude v Galerii ve věži Novoměstské radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Michala Kadlečka: Od nejžhavějších míst v pekle ke Calverovi.

V pondělí dne 26. 6. 2017 od 17 hodin se koná ve výstavě Michala Kadlečka symposium věnované zejména tématům jeho cyklu velkoformátových pláten nazvaného dantovsky: Nejžhavější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo vidí bezpráví a mlčí. Titul symposia – NEPŘÍTOMNOST OBĚTÍ – je zároveň charakteristikou Kadlečkova díla i příspěvků v tématu. Čeká Vás provedení výstavou a několik komentářů.

Michal Kadleček se narodil v červenci 1968 v Praze. V letech 1990 – 1993 vyučoval estetiku a literaturu na soukromém reálném gymnáziu v Praze Libni. V letech 1994 – 2000 studoval AVU v Praze v Ateliéru monumentální tvorby prof. Aleše Veselého. Vystavoval v Čechách a v Německu, je zastoupen v soukromých sbírkách v Čechách, na Slovensku, v Anglii, Francii, Holandsku, Belgii, Švýcarsku a USA. Od roku 2000 žije na Vysočině nedaleko Chotěboře.

Zdroj: http://www.artforgood.cz/cs/umelec/michal-kadlecek

http://www.michaelkadlecek.eu//Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michal Kadleček: Od nejžhavějších míst v pekle ke Calverovi