Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Kadaník & Topos kolektiv

Do 30.10.2015 bude v Gulzan Concept Store, Národní 38, Praha 1, přístupná výstava Michala Kadaníka.

Přijďte se podívat na ojedinělou instalaci připomínající hologram. Šperky jsou instalovány do akvária se živou rybou, do nějž se současně promítá dokument o životě v hlubinách.

Michal Kadanik svůj první šperk vyrobil v šestnácti letech – byl to přívěšek pro jeho mámu. Když se později dostal na strojárnu, začal tajně vyrábět na soustruhu místo matek šperky pro holky, které se mu líbily. První prsten vytvořil v sedmnácti a těžko říci, kdy na soustruhu vyrobil ten poslední.

Paralelně začal kreslit i nákresy modelů nebo graffity a postupem času vše spojil: lásku, šperky i kresby. Vystudoval umělecko-řemeslný obor Zlatník a od roku 2005 začal dělat své vlastní autorské šperky včetně snubních a zásnubních prstenů.

Autorské šperky, moderní design a industriální prostředí Michala Kadanika charakterizuje. Díky jeho zkušenosti strojaře si umí své šperky sám navrhnout i vyrobit, díky jeho zlatnickým dovednostem zase ví, jak pracovat s ušlechtilými materiály a jak je kombinovat. Rád využívá přírodních motivů v jejich surové podobě. Ať už se jedná o nekonečnou škálu geometrických či nahodilých tvarů rostlin, živočichů nebo přírodnin.

Michal Kadanik se snaží posouvat hranice šperku do objektové tvorby, baví ho vymýšlet nové způsoby a postupy. Autorské šperky vyrábí od prvotních náčrtů, návrhu designu, modelování ve 3D, tisků na 3D tiskárně až po reálné testování modelu.

Součástí večera bylo vystoupení Topos Kolektivu, který zastoupili jeho dva členové – Hana Hrachovinová (harfa) a Marek Matvija (shakuhachi).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michal Kadaník & Topos kolektiv