Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Hagara: Essential Elements / Furnitecture

5. 4.-3. 6. / Kvalitář / Design

Do 3.6.2016 bude v Galerii Kvalitář, Senovážné náměstí 17, Praha 1, přístupná výstava Michala Hagary: Essential Elements / Furnitecture.

Designér Michal Hagara představí v Kvalitáři svůj pohled na moderní bydlení prostřednictvím kolekce avantgardního mobiliáře a doplňků. Instalaci doplní práce studia Calico Wallpaper z New Yorku.

První samostatná výstava slovenského designéra Michala Hagary v Kvalitáři nabídne kolekci základních nábytkových solitérů. Hagara je transformuje do překvapivých forem. Mobiliář se tak při zachování všech funkčních prvků stává legitimním uměleckým dílem

Na výstavě Essential Elements / Furnitecture budou vystaveny například výrobky z bahenního dubu, starého více než tisíc let nebo z hliníku ALUCrystal, který přímo pro svoje potřeby vyvinul Hagara a jeho tým a používá ho jako jediný na světě.

„Často navrhujeme produkty, na jejichž výrobu neexistují technologické postupy. Nebojíme se je tedy sami vyvinout.“ říká designér, který za svůj vzor považuje Le Courbisiera nebo Oscara Niemayera.

Nábytek navržený Michalem Hagarou doplní práce studia Calico Wallpaper z New Yorku.

Michal Hagara ( *1983) Po ukončení Stavební – průmyslové školy pracoval v oblasti interiérové tvorby, kde vystřídal postupně všechny pozice od umělecko – řemeslné až po manažerskou. V roce 2011 se osamostatnil a založil Atelier Michal Hagara, kde působí jako hlavní designér a umělecký ředitel značky. Navrhuje interiéry pro náročnou klientelu, nábytek a doplňky.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michal Hagara: Essential Elements / Furnitecture