Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Cihlář: Ostrovy – linoryty a cestovní deníčky z ostrovních destinací

Do 6.1.2019 bude v Galerii Millenium, Tržiště 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava

Text autora k výstavě:

Často cestuji a přitom všude nacházím inspiraci pro práci. Přímo na cestě třeba vznikají mé cestovní deníčky, za dvacet devět let jich mám už téměř sto. Jsou plné titěrného textu, kreseb a nalepených náhodných nálezů, vylisovaných kytek a galerijních vstupenek. Když jsem nedávno dělal v deníčcích inventuru, zjistil jsem, že osmnáct jich nevzniklo na pevnině, ale na různých ostrovech, namátkou třeba Santorini, Kapverdy, Sicílie, NYC, Benátky, Japonsko, Rujána… Přitom jsem si také uvědomil, že v průběhu let jsem udělal i pár volných grafik, které se k některým těmto ostrovním destinacím vztahují. A tak jsem začal pomalu sestavovat cestovatelskou výstavu pro pražskou Galerii Millennium… Pokud se na moje OSTROVY vydáte, věřím, že to zvládnete nejen suchou nohou, ale možná objevíte i tip na hezká místa, kam si zajet na příští dovolenou.

 

Michal Cihlář

—–

Michal Cihlář se narodil 16.9.1960 v Praze. Od školních let se zajímal o výtvarné umění a logicky studoval v letech 1976 až 1980 na Střední odborné výtvarné škole v Praze. Od roku 1980 do roku 1981 pracoval jako fázař ve Studiu kresleného filmu Bratři v triku.

Rokem 1981 zahájil studium na VŠUP, v ateliéru knižní kultury a písma u profesorů Hegara a Solpery, které ukončil v roce 1987. Od roku 1981 je ve svobodném povolání. V průběhu roku 1988 navázal spolupráci s fotografy Slovenské vlny a angažoval se v projektu MMURW /Múzeum moderného umenia rodiny Warholovcov/ v Medzilaborcích. Pracuje v oblasti volné a užité grafiky.

Jeho dílo je zastoupeno ve fondu Národní galerie Praha, Východočeská galerie Pardubice, Umělecko-průmyslové muzeum Praha, Galerie Benedikta Rejta Louny, Galeria Art Space Nishihomiya, Japonsko, Muzem narodove v Poznani, Muzeum Haus am Checkpoint Charlie Berlin, Chaplinovo Muzeum Vevey aj.

Vystavuje od roku 1984. Autor bookletů pro CD sk. Nerez a Nohavica aj. Autor loga a pražského ZOO /soudní spor o právu užívání ukončen pravomocně v roce 2009/. Výzdoba čs. pavilonu na EXPO 1992 v Seville. Výroční cena hudebního nakladatelství Panton 1989. V roce 1992 Cena ministerstva kultury v soutěži o Nejkrásnější českou knihu. Za nejlepší filmový plakat /k filmu Postel/ získal Českého lva.

Významnými realizacemi jsou: scénografie hry Míč, divadelní soubor Bavíme se po práci v Bránickém divadle /1990/, úprava a ilustrace knihy Komu se to dostane do rukou /Odeon, 1991/, Design projektů AB Barrandov.

CV: Erkul



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michal Cihlář: Ostrovy – linoryty a cestovní deníčky z ostrovních destinací