Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Cihlář: COMIX

Do 30.6.2020 můžete v Galerii Havelka, Martinská 4, Praha 1, zhlédnout velmi zajímavou a hustou výstavu Michala Cihláře: COMIX.

Výstavní projekt, který poprvé vyčerpávajícím způsobem mapuje vliv a význam komiksu v tvorbě jednoho z nejlepších českých grafiků současnosti – Michala Cihláře. Na ploše padesáti let, od svérázné interpretace Pejska a kočičky, přes Kačera Donalda, po japonskou erotickou mangu. Kresby, matrice, linoryty.

Kurátor: Radek Wohlmuth

….

Michal Cihlář

—–

Michal Cihlář se narodil 16.9.1960 v Praze. Od školních let se zajímal o výtvarné umění a logicky studoval v letech 1976 až 1980 na Střední odborné výtvarné škole v Praze. Od roku 1980 do roku 1981 pracoval jako fázař ve Studiu kresleného filmu Bratři v triku.

Rokem 1981 zahájil studium na VŠUP, v ateliéru knižní kultury a písma u profesorů Hegara a Solpery, které ukončil v roce 1987. Od roku 1981 je ve svobodném povolání. V průběhu roku 1988 navázal spolupráci s fotografy Slovenské vlny a angažoval se v projektu MMURW /Múzeum moderného umenia rodiny Warholovcov/ v Medzilaborcích. Pracuje v oblasti volné a užité grafiky.

Jeho dílo je zastoupeno ve fondu Národní galerie Praha, Východočeská galerie Pardubice, Umělecko-průmyslové muzeum Praha, Galerie Benedikta Rejta Louny, Galeria Art Space Nishihomiya, Japonsko, Muzem narodove v Poznani, Muzeum Haus am Checkpoint Charlie Berlin, Chaplinovo Muzeum Vevey aj.

Vystavuje od roku 1984. Autor bookletů pro CD sk. Nerez a Nohavica aj. Autor loga a pražského ZOO /soudní spor o právu užívání ukončen pravomocně v roce 2009/. Výzdoba čs. pavilonu na EXPO 1992 v Seville. Výroční cena hudebního nakladatelství Panton 1989. V roce 1992 Cena ministerstva kultury v soutěži o Nejkrásnější českou knihu. Za nejlepší filmový plakat /k filmu Postel/ získal Českého lva.

Významnými realizacemi jsou: scénografie hry Míč, divadelní soubor Bavíme se po práci v Bránickém divadle /1990/, úprava a ilustrace knihy Komu se to dostane do rukou /Odeon, 1991/, Design projektů AB Barrandov.

CV: Erkul

……….

Všechny fotky z výstavy a vernisáže: Petr a Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michal Cihlář: COMIX