Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michal Bauer – Obraz

3. 11.-3. 12. / Topičův salon / Malba

Do 3. 12. 2021 bude v Topičově salonu, Národní 9, Praha 1, 1.patro, přístupná velmi zajímavá výstava Michala Bauera – Obraz.

Výstava prací Michala Bauera z let 2013 až 2021. 

Z 96 stránkového katalogu, připraveného k výstavě:

“Díky reliéfu struktury je světlo pro vnímání mých obrazů zásadní. S různým osvětlením se obrazy mění a teprve s příznivým bočním světlem skutečně naplno vyzní a rozechvějí se. Kdo je neviděl správně nasvícené v přímém kontaktu, netuší, o čem jsou. Pro mě osobně má každé plátno konkrétní obsah, ale to není důležité, skutečný obraz mluví beze slov svojí vlastní řečí. Soustředím se na to, aby vynikla jeho nejúžasnější potenciální vlastnost, nepravděpodobná možnost trvale tiše vyzařovat a nikdy se nevyčerpat. Pokouším se, aby i zcela dokončený zůstal otevřený různým projekcím a představám každého, kdo sám přichází ochotný naslouchat.”

Rodák z Uherského Hradiště Michal Bauer (*1969) absolvoval SUPŠ, obor Design (1987) a VŠUP, katedru designu ve Zlíně (1993).

Jeho pracovní život je rozdělen mezi geometrickou malbu, prováděnou vlastní, časově náročnou technikou, a práci modeláře v automobilovém průmyslu.

Více informací najdete na stránce: http://www.michalbauer.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michal Bauer – Obraz