Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michaela Strešková: Ukradené chvilky

Do 20. 9. 2023 je v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná velmi zajímavá a energická výstava obrazů Michaely Streškové: Ukradené chvilky.

Michaela Strešková je talentovaná autorka, jejíž tvorba odráží vzory, tvary, textury a vše je pro ni pečlivě propracované do detailu. Tyto prvky se staly jejím nezaměnitelným poznávacím znamením, ať už se věnovala dekoratérským pracím, šití nebo komponování korálkových šperků. Nyní se zaměřuje na malbu a stejné elementy zůstávají i v této formě umění hlavním lákadlem pro její oko i mysl.
 
Pro Michaelu Streškovou je tvorba poctivým řemeslem, ve kterém nachází svou svobodu rozhodnutí. Inspiraci čerpá z okolní přírody a všeho, co ji obklopuje, což se odráží v jedinečných dílech, která jsou oživena barvami, materiály a tvary. Její umění vyjadřuje svět, který může oslovit nejen ji samotnou, ale i ostatní, kteří se v těchto „Ukradených chvilkách“ najdou a ztotožní.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michaela Strešková: Ukradené chvilky