Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michaela Spružinová: Pohlednice z pouště

končí 2. května / Pragovka Art District / Sklo

Do 2. 5 2024 je v Pragovka Gallery, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), přístupná velmi zajímavá výstava Michaely Spružinové Pohlednice z pouště.

Michaela dává starému sklu novou podobu a nový život. V intermediálně laděné instalaci oživuje a transformuje nejen úlomky skla, ale i modernistické koncepty a vize.
 
Kurátorka: Vendula Fremlová
 
…..
 
Michaela Spružinová je výraznou představitelkou českého současného nejen sklářského umění. Je absolventkou ateliéru Sklo u Ilji Bílka na FUD v Ústí nad Labem, kde krátkou chvíli působila i jako asistentka. Její další pedagogická činnost probíhala v ateliéru Design skla na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde působila jako odborná asistentka doc. MgA. Petra Stanického. V Ústí nad Labem vystudovala i kurátorství, kterému se aktivně věnuje. Je kurátorkou galerie DESKA v Ústí nad Labem.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michaela Spružinová: Pohlednice z pouště