Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michael Třeštík – ČTYŘIaDVACET

Do 31. 12. 2021 bude v Kavárně a galerii Art-n-Coffee, pasáž českého designu, Na Příkopě 24, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Michaela Třeštíka – ČTYŘIaDVACET.

Výstava se týká unikátní kazety se čtyřiadvaceti vzácnými pastely, jimiž Michael Třeštík udělal na každý papír jednu čáru.

Michael Třeštík o výstavě píše:
Jsou to papíry s čárami, není v tom nic jiného, než vidíte. Není k tomu třeba nic vědět, nic chápat, ničemu na nich rozumět. Stejně, jako člověk nemusí chápat praskliny na staré omítce, strukturu balíku slámy, zmuchlaný drát nebo stín rákosí. Žádná čára tam není proto, aby si získala diváka, aby byla obdivovaná, aby byla víc než čárou.
 
MICHAEL TŘEŠTÍK (1947)
Původním vzděláním inženýr architekt a specialista na urbanistickou akustiku, od roku 1989 je na volné noze jako spisovatel a publicista.
Několik let byl šéfredaktorem a vydavatelem literárního týdeníku TVAR a vydavatelem encyklopedií KDO JE KDO. Od roku 1992 je dramaturgem většiny filmů své ženy, dokumentaristky Heleny Třeštíkové, některé z nich realizoval i jako producent. Kromě knih prozaických napsal řadu publikací o výtvarném umění. Aktivně se zabývá nejenom literaturou, ale i kresbou, fotografií nebo keramikou.
Patří k významným sběratelům a znalcům českého výtvarného a užitého umění, od roku 2003 vede internetový obchod a galerii s uměním a starožitnostmi eAntik. 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michael Třeštík – ČTYŘIaDVACET