Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Michael Rittstein: Litografie

27. 5.-21. 6. / Galerie Hollar / Kresba

Do 21.6.2015 bude v galerii Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Michaela Rittsteina: Litografie.

Litografická tvorba nejen posledních let z dílny Michaela Rittsteina. Na výstavě v Galerie Hollar bude mimo jiné prvně představen autorův cyklus deseti litografií z roku 2010, který vyšel v omezeném nákladu 50 kusů.

Doprovodný program:

13. 6. od 19:00 tisk litografie Michaela Rittsteina uměleckým tiskařem a grafikem Petrem Korbelářem (v rámci Pražské muzejní noci). Tisk bude probíhat v intervalech až do pozdních večerních hodin.

Michael Rittstein (* 17. září 1949, Praha) je český výtvarník. Patří k nejvýznamnějším představitelům expresivní figurální malby. Žije a pracuje v Praze. Je otcem sochaře Lukáše Rittsteina, a Mikuláše „Miki-discjockey Mikuláše“.

V letech 1964 až 1968 studoval na SOŠV Václava Hollara a v letech 1968 až 1974 na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Arnošta Paderlíka, kde je od roku 2001 vedoucím Malířského ateliéru III. Je členem výtvarných skupin „12:15“, „Pozdě, ale přece“, „Nová skupina“ a „SVU Mánes“.

Je zastoupen v četných významných sbírkách, kupř. Národní galerie v Praze, Galerie Hl. města Prahy, Českého muzea výtvarných umění v Praze, Památníku národního písemnictví Praha, všech oblastních galerií v ČR, Ministerstva kultury ČR, Centre Pompidou Paříž, Albertinum Vídeň, a soukromých sbírkách v ČR, v Evropě a USA.

CV: WikipediaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Michael Rittstein: Litografie