Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž mezinárodní výstavy kolážistů: Koláže v zahradě Rothmayerovy vily

17. 8.-14. 9. / Rothmayerova Vila / Koláže

Do 14. 9. 2021 bude v zahradě Rothmayerovy vily, U páté baterie 50, Praha 6 (tram Vojenská nemocnice), přístupná velmi zajímavá mezinárodní výstava kolážistů: Koláže v zahradě Rothmayerovy vily.

Po městech jako Sevilla, Moskva či Cartagena se Muzeum města Prahy připojilo k uspořádání výstavy koláží – Koláž v zahradě Rothmayerovy vily. Mezinárodní výstava, tentokrát na téma lidové výšivky, oslovila více jak padesát umělců z celého světa. Po zveřejnění výzvy na sociálních sítích bylo zasláno během dvou měsíců více než sedmdesát koláží. Díla dorazila např. i ze Singapuru, Austrálie nebo Kanady.

Téma nebylo vybráno náhodně, rádi bychom tímto vzdali hold Boženě Rothmayerové Hornekové, manželce architekta Otto Rothmayera, inspirující ženě, výtvarnici, designérce. Právě její láska k ručním pracím, ať je to výšivka či háčkování, stojí za připomenutí v kolážích.

Spolupořadatel Czechcollagecollective (Jitka Kopejtková a Jan Schejbal) připravil k výstavě též doprovodné programy – komentované prohlídky zahradou a workshopy koláže vedené Jitkou Kopejtkovou. Pro účastníky workshopů je připraven švédský papír Munken, časopisy Praktická žena z osmdesátých let, nitě, jehly, látky, lepidla a nůžky. K nahlédnutí budou knihy věnované koláži i Boženě Hornekové Rothmayerové.

Workshopy se budou konat v zahradě v podloubí vily. Při nepřízni počasí se workshop neuskuteční. Maximální počet účastníků je 10 osob. Rezervace doprovodných programů je nutná, a to prostřednictvím e-mailu jitkakopejtkova@seznam.cz nebo telefonu +420 603 505 788.

Termíny workshopů a komentovaných prohlídek (2021):

19. 8., 14.00 hod. – komentovaná prohlídka zahrady
22. 8., 14.00 hod. – workshop koláže
2. 9., 17.00 hod. – komentovaná prohlídka zahrady
4. 9., 14.00 hod. – workshop koláže
5. 9., 14.00 hod. – workshop koláže
9. 9., 17.00 hod. – komentovaná prohlídka zahrady
11. 9., 14.00 hod. – workshop koláže

Vstup do zahrady Rothmayerovy vily a na venkovní výstavu koláží je zdarma, a to vždy v úterý, ve čtvrtek a o víkendu. Více informací najdete na webových stránkách Muzea města Prahy.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž mezinárodní výstavy kolážistů: Koláže v zahradě Rothmayerovy vily