Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž mezinárodní výstavy kolážistů: Koláže v zahradě Rothmayerovy vily – téma Světová architektura

3. 8.-2. 9. / Rothmayerova Vila / Koláže

Do 2. 9. 2022 bude v zahradě Rothmayerovy vily, U páté baterie 50, Praha 6 (tram Vojenská nemocnice), přístupná velmi zajímavá mezinárodní výstava kolážistů: Koláže v zahradě Rothmayerovy vily – téma Světová architektura.

Muzeum města Prahy zve na mezinárodní výstavu Koláž v zahradě Rothmayerovy vily – tentokrát na téma Světová architektura.  Letošním tématem chceme vzdát hold architektům Otto Rothmayerovi a slovinskému architektovi Jože Plečnikovi, kteří svojí prací ve 20. a 30. letech 20. století pro československou prezidentskou kancelář významně přispěli k současnému vzhledu Pražského hradu.

Otevřená výzva všem autorům koláží – profesionálním výtvarníkům i amatérům – oslovila během dvou měsíců více než 60 kolážistů opravdu z celého světa. V zahradě Rothmayerovy vily, která je sama o sobě uměleckým dílem, se tak sešla výtvarná díla mj. z Japonska, Maroka, Singapuru, Kostariky, Ukrajiny i Britské Kolumbie. 

O tom, že koláž je uměleckou disciplínou, která skutečně nezná hranic, svědčí i věkové rozpětí zastoupených tvůrců. Nejmladší vystavovatelce je pouhých 5 let, autorka koláže vybrané na plakát k letošnímu 1. ročníku výstavy Vlasta Šorfová pro změnu oslavila 78. narozeniny. Paní Šorfová z Frýdku-Místku se věnuje koláži již od roku 2006 a do loňského nultého ročníku Koláže v zahradě Rothmayerovy vily nikdy nevystavovala, tvořila pouze tzv. „do šuplíku“. 
Koláže budou v zahradě vystaveny po celý měsíc od 4. srpna do 2. září 2022. 
 
Spolupořadatel Czechcollagecollective (Jitka Kopejtková a Jan Schejbal) připravil k výstavě též doprovodné programy – komentované prohlídky zahradou a workshopy koláže vedené Jitkou Kopejtkovou.
Workshopy se budou konat přímo v zahradě v podloubí vily. Při nepřízni počasí se workshop neuskuteční. Maximální počet účastníků je 10 osob. Rezervace doprovodných programů je nutná, a to prostřednictvím e-mailu jitkakopejtkova@seznam.cz.
 
Termíny veřejných workshopů a komentovaných prohlídek (2022):
24.8. od 17.00 hod. – komentovaná prohlídka
27. 8. od 14.00 hod. – workshop koláže v architektuře
31.8.od 17.00 hod. – komentovaná prohlídka
 
Vstup do zahrady Rothmayerovy vily a na venkovní výstavu koláží je zdarma, a to vždy v úterý, ve čtvrtek a o víkendu. Více informací najdete na webových stránkách Muzea města Prahy.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž mezinárodní výstavy kolážistů: Koláže v zahradě Rothmayerovy vily – téma Světová architektura