Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž mezinárodní výstavy Innermost (již skončeno)

24. 5.-26. 5. / White Pearl Gallery / Malba

Ve dnech 24. – 26.5.2018 se ve White Pearl Gallery, Dittrichova 5, Praha 2,  konala dvoudenní mezinárodní výstava začínajících umělců Innermost.

Sharon Landon (USA), Donna Fromm (USA), Karen Lockert (USA), Leslie Movsesian (USA) a Carol Walsh (AUS) propojily svá výtvarná a hudební díla v prostoru White Pearl Gallery, Dittrichova 5, Praha 2.

S myšlenkou pomoci začínajícím umělcům přišla Jessica Serran, kanadská umělkyně, která v Praze žije a tvoří 8 let. Založila hnutí Becoming Artist a pomáhá najít umělcům svou cestu k umění a schopnosti se jím uživit.

„Podpora umění je nepostradatelná pro naši společnost. Jednou jsem četla citát – Kdyby nebylo umění, jak bychom se vůbec mohli znát? – Jde především o podporu začínajících umělců. Chci jim ukázat, jak si vydobýt místo v uměleckém světě podle jejich představ.” řekla Jessica Serran autorka knihy Field Guide of the Czech Psyche.

Jessica Serran (CAN) je vizuální umělkyně a zakladatelka hnutí Becomint Artist. Studovala
v Berkley a Detroitu. V České republice žije 8 let. Mimo svou výtvarnou činnost, pomáhá objevit vizuálním umělcům jejich kreativitu, inspiraci a stát se představiteli Mezinárodního Kreativního hnutí.

Becoming Artist spojuje umělce a umělkyně po celém světě. Učí je osobnímu rozvoji, praktickým, účinným strategiím a získání stabilního a uznávaného místa ve světě. V roce 2017 byla uspořádaná první mezinárodní výstava Promluvila. Hnutí bylo založeno v roce 2016 a v roce 2018 byl založen Becoming Artist, z. s.

White Pearl Gallery si vzala za cíl uchopení potenciálu aktuálních autorů, a kontinuální prezentaci jejich děl v nových souvislostech. Zaměřuje se na aktuální českou uměleckou scénu, s důrazem na prezentaci médií s dominujícím vizuálním jazykem (malba, objekt, instalace). Charakterní výstavní prostory klenutého sklepení slouží jako základní scénografie širšího dramaturgického rozsahu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž mezinárodní výstavy Innermost (již skončeno)