Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž mezinárodní skupinové výstavy Different Worlds

15. 7.-21. 8. / Fotografic / Fotografie

Do 21. 8. 2021 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá mezinárodní skupinová výstava Different Worlds. Otevřeno od úterý do soboty v čase 13 – 18h.

Vystavují:

Jošt Dolinšek, Justyna Górniak, Dominik Wojciechowski, Lisa Grosskopf, Anna Hornik, Tereza Kozinc, Nik Erik Neubauer, Lujza Hevesi Szabó, Ľuboš Kotlár, Jakub Stanek.

Skupinová výstava 8. ročníku otevřené výzvy Different Worlds 2020 představuje výběr projektů deseti finalistů fotografické soutěže Galerie Photon ve Slovinsku pro mladé začínající umělce v oblasti fotografie a současného umění v regionu střední a východní Evropy. Přehlídka prezentuje pohled na nejnovější trendy a tendence současné fotografie v tomto regionu. Open call neměl žádné konkrétní téma, porota proto upřednostňovala díla, která vykazují originalitu, nekonvenčnost a inovace jak ve formálním přístupu, tak ve vztahu k vybraným tématům a konceptům. Letošní výběr zahrnuje projekty, které odrážejí nejistotu dnešního světa a doby, ve které žijeme. V jednotlivých sériích se to odráží buď v koncepčně abstraktním přístupu k určitému tématu, nebo v surrealismu, absurditě, humoru a iluzi. Different Worlds zahrnuje široké spektrum témat – od současných celospolečenských problémů jako je např. klimatická krize (Jošt Dolinek, Jakub Stanek) či politické konflikty (Justyna Górniak) přes osobní výpovědi vyprávěné formou nového dokumentu (Dominik Wojciechowski, Anna Hornik, Lujza Hevesi Szabó), specifické ohledávání veřejného prostoru (Lisa Grosskopf, Nik Erik Neubauer) až po sugestivní výtvarné projekty (Tereza Kozinc, Ľuboš Kotlár). Výstava vychází ze spolupráce Galerie Fotografic a slovinské Photon Gallery a jejího ředitele a šéfkurátora Dejana Slugy. www.photon.si

www.fotografic.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž mezinárodní skupinové výstavy Different Worlds