Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Metahaven: Truth Futurism

Do 26.11.2017 bude v Centru současného umění Futura, Holečkova 49, Praha 5, přístupná v 1.patře projekce Metahaven: Truth Futurism.

Výstava je součástí festivalu Fotograf 2017.

Truth Futurism přináší do výstavního kontextu on-line filmový projekt studia Metahaven s názvem Information Skies zadaný na 11. bienále Gwangju. Metahaven, holandský kolektiv založený Vinkou Kruk a Danielem van der Veldenem, působí na hranici mezi grafickým designem, vizuálním uměním, estetikou a politickým diskurzem. Information Skies koncipovaný jako pokračování dokumentárního filmu The Sprawl (Propaganda About Propaganda), otevírá vizi nové posthumánní identity transformované zkušenostmi virtuální reality v koláži živých záběrů a animací. Problematizuje chápání konvencionalizované představy o „pravdě“ a „zákonu“ v době, kdy umělá tvorba systémů víry postrádá jakékoli hranice nebo vztah k naší realitě. 



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Metahaven: Truth Futurism