Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mélissa Mérinos: 50°32’07.1’’N 14°48’01.9’’E

Do 30.11.2019 bude v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografií Mélissy Mérinos: 50°32’07.1’’N 14°48’01.9’’E.

Dlouhá cesta lesem.
Vysoké stromy vyvolávají pocit závratě.
Příjezd do ZZC Bělá – Jezová

Jako umělkyně z oblasti dokumentární tvorby se sídlem ve Francii, moje práce vychází z citlivého pozorování okolí a jeho reakcí. Jedná se o zviditelnění a upozornění na institucionální prostory rozprostřené za zdmi – nebo zde v lese. 

Prostřednictvím setkání a výzkumů během mého pobytu v Praze jsem byla zasažena významem lesa a hlubokého spojení s ním. Ten vztah je tak intimní a osobní jako ten, který můžeme mít s matkou. Les byl vždy ochráncem a ošetřovatelem, místem, kam se lidé uchylovali už za období komunismu.
Dnes jedeme na chatu, abychom unikli kapitalistickému rytmu měst. Soustředíme se na komunikaci mezi všemi, kdo les tvoří. Odvážně ho bráníme před intenzivním prozkoumáváním a masivním ničením. Duch lesa je viditelný po celé České republice.

Souřadnice 50°32’07.1’’N 14°48’01.9’’E vedou na místo uprostřed lesa 80 km severně od Prahy, kde se z vysokých stromů stávají kůly v plotě kolem vazebního střediska. Vězení pro cizince. Pokud neumíte rozenat jeho kódy, les může být znepokojujícím a ohrožujícím místem -ukrývá, izoluje a znamená novou fyzickou i mentální hranici.

Výstava 50°32’07.1’’N 14°48’01.9’’E představuje práci za tříměsíční rezidenční pobyt v Praze ve spolupráci s uměleckým centrem MeetFactory, francouzsko-českou asociací Bubahof a Vysokou školou umění a médií v Caen/Cherbourg – ésam, École Supérieure d’Arts et Médias Caen/Cherbourg.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mélissa Mérinos: 50°32’07.1’’N 14°48’01.9’’E