Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: MAXIM / Time Traveler

Do 9.10.2019 bude v Charakter barber shop & tattoo salon, Štěpánská 59,  Praha 1, v přízemí (hned vedle hlavního vchodu do Lucerny), přístupná velmi zajímavá a hustá výstava MAXIM / Time Traveler.

MAXIM (www.maximdtla.com), uznávaný umělec původem z Čech žijící v Los Angeles, přichází po roce opět do Čech, tentokrát s výstavou ‚Time Traveler‘, kterou navazuje na svou úspěšnou evropskou premiéru ‚Alchymista‘ z loňského léta, jejíž slavnostní zahájení si v OD Kotva nenechalo ujít přes 700 návštěvníků (a zahájení aktuální výstavy v Charakteru taktéž několik stovek).

Nenechte si ujít novou sérii velkoformátových abstraktních pláten, při jejichž tvorbě se MAXIM inspiroval svou vášní pro vesmír a přírodu a zkoumáním lidských hodnot. Podle něj je snadné cestovat v čase, máte-li k tomu ten správný prostředek. Pro MAXIMa jsou tím prostředkem obrazy.

„Pomocí vzpomínek cestujeme do minulosti a pomocí snů a tužeb si můžeme vytvářet budoucnost už teď v přítomnosti. Time Traveler hledá kořeny toho, co bylo a proč jsme takoví, jací jsme, co nás formovalo v minulosti, a jak nám to může pomoci s vytvářením naší budoucnosti. Na obrazy jsem použil jasnější barvy, které pro mě mají až nostalgickou hodnotu, nové materiály i techniky, ale zároveň jsem do jejich tvorby zapojil i přes sto let staré rodinné poklady, které jsem tak pomyslně navždy zakonzervoval do svých obrazů. Nechybí ani má oblíbená a pro mě charakteristická kaligrafie.“

O unikátní hudební doprovod formou živého atmosférického DJ setu se na vernisáži postaral Karel Havlíček, MAXIMovo dvojče a zároveň jeden z nejžádanějších českých hudebních skladatelů současnosti (www.karelhavlicek.com).

Součástí večera bylo i představení limitované kolekce MAXIMových autorských triček.

Kurátor výstavy: Vojta FialaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: MAXIM / Time Traveler