Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž MAXIM: Resurrection

1. 8.-26. 8. / Galerie 1 / Malba

Do 26. 8. 2023 je v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a rozsáhlá výstava MAXIMA: Resurrection.

Známý česko-americký malíř MAXIM se po řadě zahraničních výstav vrací do Prahy se svou dosud nejambicióznější sólovou výstavou. Už samotný název Resurrection odkazuje k novému uměleckému směřování MAXIMa, jemuž se v uplynulých třech letech otočil život o 180 stupňů, a to v pracovní i osobní rovině. „Poslední roky mě donutily přehodnotit některé věci. Jako bych uzavřel jednu životní kapitolu a začal psát novou. Staré shořelo a nyní se z popela rodí něco nového,“ říká MAXIM. Co naopak v MAXIMově abstraktní tvorbě zůstává, je hra s trojrozměrností nebo kaligrafie, která slouží jako prostředek ke spontánnímu vyjádření pocitů a myšlenek v okamžiku tvorby.
Vystavená díla vznikala v ateliérech v Los Angeles a pražských Holešovicích.
Výstava je prodejní.
 
MAXIM
MAXIM měl k výtvarnému umění blízko již od dětství, jeho strýcem byl totiž český malíř Ivan Sedliský. V roce 1999 MAXIM odcestoval do Ameriky a dodnes žije v Los Angeles. Jako malíř získal mezinárodní věhlas, vystavoval v Los Angeles, New Yorku, Miami, Londýně, Dublinu, Mexico City či Sydney. Svou první výstavu v Česku s názvem Alchymista uspořádal v roce 2018.
 
Partneři výstavy:
Ploom.cz
Praha 1
 
www.maximpainter.com


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž MAXIM: Resurrection