Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Maxim Muchow: Stormbreaker

Do 7.10.2021 bude v klubu Kaštan – scéně Unijazzu, Bělohorská 150, Praha 6, přístupná velmi zajímavá a zábavná výstava Maxim Muchow: Stormbreaker.

Kurátor: Mgr. Barbara Adamcová
 
Výstava Stormbreaker přináší jiný pohled popartu.
Umělec přichází s individuálním přístupem rozbíjení formy již zavedeného uměleckého stylu.
Díky tomuto získává svou jedinečnost. Z obrazů nám místy vychází známe obrazy, ale Maxim Muchow jim propůjčuje nový magický nádech. Dobré je se zaměřit na jeho tzv. úderný detail, kterým nabývá svůj osobitý ráz.
Leckde používaná kombinovaná technika nám ukazuje složitý vývoj obrazu, nicméně tím získává na své individualitě / svéráznosti.
 
O AUTOROVI:
Pod pseudonymem Muchow se ukrývá paralela k jeho příjmením, kdy na sebe nechce strhávat pozornost a zároveň si uchovat kus sebe sama. Maxim z toho důvodu, že svou tvorbu bere vážně na 100 %, tedy na maximum.
Absolvent Fakulty Umění a designu Ladislav Sutnara v Plzni, obor Mediální a didaktická ilustrace.
Zároveň má zkušenosti i jako technický ilustrátor a grafik.
Inspiraci nachází v různých stylech, které se ale dokážou prolínat a vytvořit tak originální schéma.
Propojení hip-hopové kultury s fantasy či komiksem hozené do urban kultury, místy zaštítěné pop-artem, vynesou obraz, který bychom si ani nedokázali představit. Maxim Muchow si zvolil kombinovanou techniku, převážně využívá akrylových barev v kombinaci s fixou či sprejem nebo vše dohromady, místy doplní koláží.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Maxim Muchow: Stormbreaker