Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Maud Kotasová: FUNDA MENTAL

Do 27.8.2020 bude v Pragovka Gallery, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), přístupná v exteriéru 2.zálivu výstava Maud Kotasové: FUNDA MENTAL.

Ve španělštině znamená „funda“ něco jako potah, „funda mental“ je tedy něco jako futrál na mysl. Asi tak, jako skříňky v továrnách reflektují bohatý i špinavý život svých majitelů a stávají se tak de facto časovými schránkami. Stejně jako popelnice.
V areálu Pragovky také vznikne velkoformátová výšivka ve veřejném prostoru.

Maud Kotasová (1980), to je ta, co vyšívá náklaďáky! Vystudovala vědeckou ilustraci na SŠUŘ, ateliér Environment Vladimíra Merty a ateliér grafiky a vizuální komunikace u Margity Titlové na FaVU VUT v Brně. Hlubotiskový lis nejprve vyměnila za kamion, aby se následně usadila v katalánských Pyrenejích. V současnosti žije v Brně. Její tvorba sahá od vyšívaných kovových objektů až k environmentálním a textovým instalacím ve veřejném prostoru. Výšivka pro ni představuje konceptuální jazyk, autobiografické příběhy jejích narativních objektů v divákovi vyvolávají dojem vlastních vzpomínek.

Kurátorkou výstavy FUNDA MENTAL je Neli Hejkalová.

….

Všechny fotky z výstavy: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Maud Kotasová: FUNDA MENTAL