Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Matyáš Chochola (feat. Vojtěch Veškrna) – Magma

25. 8.-1. 9. / Fotograf Gallery / Fotografie

Do 1.9.2020 bude ve Fotograf Gallery, Jungmannova 7, Praha 1, přístupná zajímavá a zneklidňující výstava Matyáš Chochola (feat. Vojtěch Veškrna) – Magma.

Součástí vernisáže bylo stereo–čtení Vladimíra 518 a Matyáše Chocholy.
 
Výstava Magma navazuje na vydání Chocholovy autorské publikace Vůně úspěchu a na následný happening, který s jejími exempláři uskutečnil. Prvotním východiskem galerijní prezentace se stal fotografický materiál Vojtěcha Veškrny, jež během akce vznikl a jehož zvětšeniny Chochola vzal na stejné místo, aby je zde fyzicky upravil. 
 
Knihu Vůně úspěchu společně vydali Galerie moderního umění v Hradci Králové, Společnost Jindřicha Chalupeckého a BiggBoss Books.
Matyáš Chochola (nar. 1986) je vizuální umělec a performer. V roce 2016 se stal laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. V současné době dobíhá jeho velká samostatná výstava Dějiny lidstva v Galerii moderního umění v Hradci Králové. Text knihy Vůně úspěchu, která vyšla v souvislosti s touto výstavou, vznikal téměř deset let. Podle nakladatelské anotace je „volným literárně-výtvarným experimentem, v němž Matyáš Chochola vykresluje vlastní verzi světa – jakéhosi snového časoprostoru, kde se proudy vědomí potkávají s divokostí 90. let, s uměleckými reflexemi a v neposlední řadě s šamansko-rituálními meditacemi.“
 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Matyáš Chochola (feat. Vojtěch Veškrna) – Magma