Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mathieu Tremblin: A Regular Day at the Office

Do 4.7.2017 bude v prostorech nově otevřené prodejny – galerie PosterFive v Továrně, Dělnická 63, Praha 7, přístupná výstava Mathieu Tremblina: A Regular Day at the Office.

Některé umělecké postupy vznikají v ateliéru, jiné zase od stolu. Navzdory tomu, že Mathieu Tremblin tvoří instalace přímo do města a využívá opuštěná místa, jako své venkovní ateliéry, stráví 70% svého pracovního času, jako většina zaměstnanců, vevnitř za svým psacím stolem kvůli přípravě, post-produkci, archivaci nebo komunikaci na projektech.

“A Regular Day At The Office” shromažďuje jeho nejnovější díla související s kancelářským prostředím, jako společenské východisko z každodenní praxe, zaměřené na malé projekty, skici a publikace.

Mathieu Tremblin se narodil v Le Mans v roce 1980. Žije ve Štrasburku, ve Francii a pracuje v Evropě.

Mathieuovy realizace jsou jasné a hravé akce, inspirované anonymními, autonomními a spontánními postupy a projevy v městském prostředí. Řeší otázky systému právních předpisů, reprezentace a symboliky města. Pracuje se site specific instalacemi, městskými intervencemi, předělává objekty, využívá texty, fotky a videa ke zdokumentování, nebo opětovnému oživení svých experimentů.

Vedle sólových nebo kolektivních uměleckých projektů, Mathieu také rozvíjí výzkum spojitostí nezávislých uměleckých postupů, urbanismu a metropolizací v rozličných formách, jako jsou kurátorství výstav, nebo publikace a společné projekty, které utužují vztahy mezi umělci, výzkumníky, uměleckými studií a institucemi.

Během rezidence Mathieu Tremblina v Praze vznikne také malba na venkovní roletu PageFive, Veverkova 5, Praha 7.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mathieu Tremblin: A Regular Day at the Office