Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Matěj Pokorný (program Petrblok II.)

13. 7.-1. 8. / Hidden Gallery / Malba

Do 1. 8. 2021 najdete v Hidden gallery, Bořivojova 106, Praha 3, zajímavou výstavu obrazů Matěje Pokorného (program Petrblok II.).

Třetí z pěti postupných výstav bloku Petrblok #2 je věnována studentovi čtvrtého ročníku kresby a stážistovi v Centru audiovizuálních studií na pražské FAMU Matěji Pokornému. Ve své tvorbě osciluje mezi malířstvím, tvorbou objektů, soch, videoprodukcí a filmovou tvorbou, ve které se aktuálně zaměřuje na studium české undergroundové divadelní a filmové scény. V malbě se věnuje bezprostřednímu vyjádření emocí intenzivními a expresivními prostředky, kterými zaznamenává situaci, která vznikla mezi umělcem a plátnem. Z těchto situací se následně rodí obrazy, které nejsou jednotlivými uzavřenými díly, nýbrž se spojují v plynulý proud tvořící širší celek. Matějovo nejnovější dílo se pohybuje na pomezí abstraktní a figurální exprese.
 
O výstavním bloku:
Další pětice umělců z all-star týmu Jiřího Petrboka zaplní Hidden svými aktuálními obrazy, aby symbolicky znovuotevřela galerii po téměř roční pandemické přestávce. Studenti Martin Kolář, Anna Ruth, Matěj Pokorný, Karolína Netolická a Magdaléna Rajchlová z ateliéru kresby na pražské Akademii výtvarných umění nám pomohou v návratu do vernisážní rutiny počínaje prvním červnem. 
 
…..
 
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Matěj Pokorný (program Petrblok II.)