Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Matěj Lipavský: Plavená barva

Do 1. 9. 2023 je v knihkupectví a antikvariátu Trigon, Bubenská 3, Praha 7 (metro Vltavská), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Matěje Lipavského: Plavená barva.

„Svůj „akvarelový set“ nosím stále v batohu, už pro ten atavistický pocit, že můžu kdykoliv „tasit“. Ta pohotovost je důležitá, neboť vnitřní shluky barev někdy rychle mizí. … Akvarel pověšený na zdi je vertikální kaluž barev, vertikální průchozí hladina. Zastavená tekutost, noření a vyplouvání, v němž je občas možné zahlédnout svůj život.“ Matěj Lipavský

Matěj Lipavský

(nar. 1985 v Praze) studoval v letech 2004–2010 na pražské Akademii výtvarných umění v ateliérech J. Sopka a J. Zeithammla. Je autorem mozaiky v Periferie Cafe v Braníku, barevného řešení interiéru kavárny na ČVUT v Praze a spolu s Pure Beauty autorem výtvarné části komiksové novely Chyba. Vystavuje na samostatných i skupinových výstavách. Ukázky z jeho výtvarných prací a rozhovor, který s autorem vedl Viktor Karlík, přinesla Revolver Revue č. 97/2014. Jeho pracoviště přiblížila v rámci cyklu Viktora Karlíka a Karla Cudlína Ateliéry RR č. 106/2017. Básně a další texty publikoval v Souvislostech, Listech a Přítomnosti. V roce 2016 mu v nakladatelství Host vyšla debutová sbírka Nika.

www.lipavsky-matej.com
www.works.io/matej-lipavskyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Matěj Lipavský: Plavená barva