Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Matěj Al-Ali: Z rotujícího hlediska

Jenom do 18.8.2019 bude v 1.2.3. gallery v Petrohradská kolektiv, Petrohradská 13, Praha 10, v nové galerii (po vstupu přes kavárnu do průjezdu doleva, po průchodu dveřmi doprava a na dvůr – a tam už vás vedou šipky)., přístupná velmi zajímavá instalačně – objektová výstava Matěje Al-Ali: Z rotujícího hlediska.

Pohyblivý obraz vrství význam narací, plynutí času. Statická socha potřebuje k vrstvení významu diváky, dokumentace a změny vnějšího kontextu. Obě složky se proměňují v čase a jejich charakter se mění. Socha existuje již ve fázi nápadu, její existence trvá až do úplného rozpadu materie. Potom existuje už jen vyprávění, reprodukce či záznam v mnoha podobách. Pohyblivý obraz zase potřebuje čas, aby byl pohyblivým, ale povaha tohoto média časem ovlivněná není. Pohyblivý obraz, i když má určité trvání, může proběhnout kdykoli. Opakovaně, pomalu, pozpátku. Přirozenost jednoho média se prolíná pozvolna do druhého a jejich vlastnosti začínají být společné.

 



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Matěj Al-Ali: Z rotujícího hlediska