Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martina Walterová / Helou maj frend!

19. 9.-23. 10. / Kavárna co hledá jméno / Malba

Do 23.10.2018 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá výstava obrazů Martiny Walterové / Helou maj frend!

“Helou Maj Frend” je název výstavy, obrazů malířky Martiny Walterové, jež je inspirována cestou na ostrov v Indickém oceánu. Zamýšlí se nad krajinou a lidským počínáním v ní, nad lidským druhem, a jeho vztahem k přírodě. Zároveň, jak název napovídá, je to reakce na vztah nás Evropanů a obyvatelů těchto exotických “dovolenkových” destinací. Autorka se zamýšlí nad levnými dovoleným, nad bohatou historií s významnou pachutí kolonialismu. Nad turistou projíždějící krajinou konfrontovaným stále stejným větným spojením. Nad všudypřítomnou zelení, která by za pár let hravě pohltila celý ostrov, pralesem, který je ale bohužel zasypán odpady, iluzí ráje, která mizí kilometr od resortu pro “zahraničí”. Obrazy jsou popisem pocitu člověka jež pouze projíždí.

MgA. Martina Walterová (* 7.10.1988, Praha) je absolventkou ateliéru malby 1 na Fakultě umění Ostravské univerzity. Malba je jejím hlavním tvůrčím médiem. V roce 2010 byla na studijní stáži v Cieszyně v ateliéru malby a sochy. V minulosti byla organizátorkou a účastnicí uměleckého setkání Štkaní. V projektech a realizacích ve veřejném prostoru se můžeme zmínit o Sametovém Posvícení (satirický průvod masek), kde se od roku 2013 účastní jako tvůrce některých výjevů v průvodu. Dále se věnuje pomoci při realizaci happeningů pro neziskové organizace. Přesahy z klasických malířských technik do kresby, koláží, sochy nebo animace je jí blízká. Má za sebou množství výstav u nás i v zahraničí. Je umělkyní na volné noze a věnuje se převážně volné tvorbě.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martina Walterová / Helou maj frend!