Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martina Di Gregorio: Okná do duše

18. 4.-26. 5. / Slovenský dům / Malba

Do 26. 5. 2023 bude ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1,  přístupná zajímavá výstava Martiny Di Gregorio: Okná do duše.

Rodáčka z Banskej Bystrice je dcérou známej slovenskej etnologičky, vyrastala v umelecky obohacujúcom prostredí.

Absolvovala štúdium podnikového manažmentu na Technickej univerzite vo Zvolene, od osemnástich rokov ju však lákal modeling, ktorému sa profesionálne venovala najmä v módnych agentúrach v Paríži, Barcelone a v Miláne. Očaril ju kreatívny svet i spoznávanie neznámych miest a krajín, čo sa prejavilo tiež v jej tvorbe. Zoznamovanie sa s cudzími svetmi a kultúrami sa odzrkadlilo prácou s kombinovaním farieb, módnych kreácií aj spájaním odevov do rôznych avantgardných línií.
Dnes žije v Bratislave, pracuje v štátnej správe, no v ostatných dvoch rokoch v spontánnej reakcii na celospoločenskú klímu vyvolanú covidom začala hľadať východiská vo výtvarnej tvorbe. Po prvých pokusoch našla osobitý štýl a začala vystavovať. Má vlastný ateliér a popri práci sa venuje maľbe. Pobyty v cudzine sa pozitívne prejavili schopnosťou Martiny Di Gregorio plynule sa dohovoriť v angličtine, francúzštine aj taliančine.
Výstavou Okná do duše svojím nazeraním a intímnym prežívaním presviedča návštevníkov o svete plnom pocitov a pozitívnych myšlienok. Martina Di Gregorio svojím videním reality všedných dní prenáša do malieb farbistú prírodu, svit slnka, modrého neba aj ligotajúcej sa hladiny vody.
Svoje obrazy úspešne vystavovala nielen na Slovensku a v Česku, ale aj v Ríme, Peru, Benátkach, talianskom Porto Sant´Elpidio či Južnej Kórei.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martina Di Gregorio: Okná do duše