Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martina Chloupa: Skoro jasno

5. 3.-4. 4. / Galerie Vltavín / Malba

Do 4. 4. 2024 je v Galerii Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava známé malířky Martiny Chloupa: Skoro jasno.

Martina Chloupa je protagonistkou filosofie intermediality. Se svojí tvorbou se pohybuje ve vícedimenzionálním prostoru „definovaném“ sochou, objektem, malbou, expresí, abstrakcí, realitou, rozmyslem, vizí a intuicí. Úvratě: člověk – tedy portrét a figura, příroda – tedy krajina, květiny a zvířata, a univerzum, tedy témata symbolická a sakrální.

Martina Chloupa (1976) je absolventkou Institutu výtvarné výchovy při UJEP v Ústí nad Labem a Akademie výtvarných umění v Praze. Má na svém kontě více jak 30 samostatných a společných výstav v Česku i zahraničí. Je finalistkou ceny Národní galerie v Praze a skupiny ČEZ pro mladé umělce (2009). Svými díly je zastoupená v Národní galerii v Praze a soukromých sbírkách v Česku a zahraničí.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martina Chloupa: Skoro jasno