Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Šárovec: Vivat Vincent

24. 5.-26. 6. / Donuterie / Malba

Do 26.6.2019 bude v Donuterii, Náprstkova 9, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Martina Šárovce: Vivat Vincent.

Martin Šárovec ve svých současných obrazech volně parafrázuje slavná zátiší od Vincenta Van Gogha a vzdává tak hold géniovi světové malby napříč staletími.

…..

Martin Šárovec (nar. 27. července 1977 v Praze) je současný český malíř. Absolvent DAMU a VŠUP.

Tvorba
Šárovcova malba spojuje dvě tradice: vychází z české expresionistické školy počátku 20. století a obohacuje ji o osobitou reflexi tzv. české grotesky 70. a 80. let téhož století. Výrazným Šárovcovým motivem je lidská tvář a její kritické až děsivé podoby zrcadlící postmoderní mediální společnosti 21. století.

Výstavy a sbírky
Šárovec měl doposud více než dvě desítky samostatných výstav. Účastnil se například Mezinárodního trienále současného umění 2008 pořádaného pražskou Národní galerií. Jeho dílo je m. j. zastoupeno v kutnohorské Galerii Felixe Jeneweina a v četných soukromých sbírkách.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Šárovec: Vivat Vincent