Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Salajka: Totem

9. 11.-1. 12. / Galerie Dolmen / Malba

Do 1. 12. 2023 byla v Galerii Dolmen, Pštrossova 31, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a energická výstava obrazů Martina Salajky: Totem.

(report jsem žel z důvodu silné nemoci nestihl zpracovat v době konání výstavy).

Martin Salajka (1981)

Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, studoval v ateliéru Michaela Rittsteina a už během studií si vytvořil svůj velmi originální potemnělý styl. Jeho dekadentní obrazy plné hrůzostrašných výjevů často na diváka působí jako dynamické momenty hororových příběhů, které jsou zastaveny v jejich nejnapínavějším momentu. Jiná díla naopak vyzařují klid – letící sova nebo sokol hlídající své mladé. Salajkova fascinace noční přírodou, která je protkána dravou zvěří, napětí zachycené situace a osobitá barevnost zanechává velmi silný dojem.

https://www.martinsalajka.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Salajka: Totem