Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Mulač: Site-specific: NáleBky

2. 11.-31. 12. / Knihkopec / Grafický design

Do 31. 12. 2022 bude na WC knihkupectví, antikvariátu a hospůdky Knihkopec, Tusarova 25a, Praha 7, přístupná velmi zajímavá až radikální výstava – site specific instalace Martina Mulače: NáleBky.

Jedná se o instalaci více než 3 roky připravovanou pro Knihkopec, kdy se přímo pro místo vybíraly motivy a zároveň nové motivy vznikaly. Můžete vidět jak portréty významných osobností, tak i osoby v situacích, ve kterých nechce být nikdo viděn.

Úvodní slovo na vernisáži: Ivana Beranová.

Vystoupení na vernisáži: Kamil Princ (poesie),Michal Jelínek (WC poesie),Robert Janda, Bohouš Vaněk Úvalský, Martin Mulač čtení a debata o knize Bohorovné horory(2019, krásné nakladatelství)

Hudba na vernisáži: Člověk krve a Fumas.

….

Martin Mulač (*1988) nachází pro svou tvorbu inspiraci v mnoha pramenech od dějin umění (Edvard Munch, Alfred Kubin, Félicien Rops), k literatuře (Edgar Allan Poe, Charles Baudelaire, Ladislav Klíma), filmu (horor, Pier Paolo Pasolini) či hudbě (punk, hardcore metal). Děs a strach mají v jeho obrazech stejnou váhu jako humor a ironie, dobro a zlo fungují jakožto dva nerozlučné protipóly. To se projevuje i v zobrazování hrdinů a zločinců či bastardů na jednom společném výjevu. V řadě děl tak malíř spojuje umělce, režiséry, básníky, feťáky, masové vrahy, postavy z hororů, démony a různé hybridní příšery. Až obsedantní opakované zpodobování vybraných osobností je pro Mulačovu tvorbu typické. Umělec mnohdy překračuje hranice, odkrývá odvrácenou stranu lidství, kterou se divák snaží ze svého života vytěsnit. Množství odkazů a přesahů v obrazech nutí diváka k přemýšlení, nemůže se odtrhnout, ztrácí pojem o dění kolem něj, skrze samotu se ocitá v obraze a stává se jeho součástí. Ztracen mezi hrdiny a zločinci dochází osvícení…Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Mulač: Site-specific: NáleBky