Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Matoušek: Landscapes

Do 29.8.2016 bude v Hip. Running Clubu & gallery, Černomořská 3, Praha 10 (kousek pod Krymskou), přístupná zajímavá výstava 2 velkoformátových obrazů Martina Matouška: Landscapes.

TEXT K VÝSTAVĚ:

Krajina nikdy nelže. Své chyby, syrovost i krásu odhaluje jako malé díte ve své ryzí,nahé, podstatě. Její pohyb, rozmanitost a sila, která nikdy nekonči pouhým horizontem, nýbrž se rozpíná za hranice naši moudrosti, nám dává prostor pro odzbrojeni veškerých našich představ. A tak je pouštíme, vstupujeme do ní a vytváříme uměla místa, stavíme města, v nichž se absence stability přetváří v předsudek, že abychom porozumněli místu, tvaru a času, je nezbytné všemu vytyčit začátek a konec. Ještě, že alespoň Země je kulatá.

Ondřej Roubík & Martin Matoušek

Martin Matoušek (1976) vystudoval ISŠ Chemickou, od roku 2000 se zaměřuje na geometrickou a abstraktní malbu. Jsou mu blízká témata krajin a architektury. Na přelomu roku 2011 se začal věnovat experimentům v malbě s tématem architektury. Technologicky si zvolil nevšední cestu aplikování betonu na plátno. Obrazy tak získaly nejen strukturu, ale hlavně prostor, který je pro něho nezbytnou součástí světa, ve kterém žijeme, jeho hledání vlastní identity. Vystavoval na skupinových a samostatných výstavách v České republice (Praha, Hradec Králové, Hořice, Mariánské Lázně) i v zahraničí (Německo, Itálie).  Mimo vlastní tvorbu se věnuje práci s kamenem. Žije a pracuje v Praze.

http://www.matousekmartin.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Matoušek: Landscapes