Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Kolář (program Petrblok II.)

1. 6.-21. 6. / Hidden Gallery / Malba

Do 21. 6. 2021 najdete v Hidden gallery, Bořivojova 106, Praha 3, zajímavou výstavu obrazů Martina Koláře (program Petrblok II.).

První z pěti postupných výstav bloku Petrblok #2 je věnována studentu Martinovi Kolářovi. Studuje kresbu druhým rokem a od začátku osciluje mezi klasickou a digitální tvorbou, na které ho fascinuje její přílišná dokonalost a formální možnosti. Ve svých obrazech prozkoumává téma vztahů, rodiny, dětské nevinnosti v kontrastu s realitou dospělého světa a zálibou v perverzi, která v různých formách prostupuje staršími i současnými obrazy. Překračování hranic je pro něj přirozené nejen v rámci vizuální, ale i hudební tvorby, ve které se aktuálně vynořuje z hlubin alternativy a pouští se do objevování světů elektroniky a popu.
 
O výstavním bloku
Další pětice umělců z all-star týmu Jiřího Petrboka zaplní Hidden svými aktuálními obrazy, aby symbolicky znovuotevřela galerii po téměř roční pandemické přestávce. Studenti Martin Kolář, Anna Ruth, Matěj Pokorný, Karolína Netolická a Magdaléna Rajchlová z ateliéru kresby na pražské Akademii výtvarných umění nám pomohou v návratu do vernisážní rutiny počínaje prvním červnem.
 
Kontakt na osobní prohlídky:

Mail: filip (zavináč) filipkartousek.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Kolář (program Petrblok II.)