Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Gerboc: & Markíz De Sade: Justina aneb prokletí ctnosti

18. 11.-5. 12. / Galerie 1.patro / Malba

Do 5.12.2015 bude v Galerii 1.patro, Myslíkova 9, Praha 1, přístupná výstava Martina Gerboce : & Markíz De Sade: Justina aneb prokletí ctnosti.

Na vernisáži byla prezentována luxusní sada autorských tisků – bibliofilie Martina Gerboce : & Markíz De Sade: Justina aneb prokletí ctnosti (doslov Otto M. Urban).

Martin Gerboc (1971) je umělec žijící a působící na Slovensku. Vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Během studia měl možnost vycestovat do zahraničí, kde se účastnil dvou uměleckých stáží v Dánsku a USA. Ve své nejnovější tvorbě čerpá z morbidních obrazů Francisca Goyi a z období německého fašismu 30. let. Pokouší se zachytit zvěrstva, která jsou však posunutá do jiného kontextu než dříve u Goyi. V současné době jsou tyto sadomasochistické tendence chápány jako druh rozkoše. Umělcova tvorba je zároveň odrazem několika souběžně probíhajících dějů. V roce 2005 měl první samostatnou výstavu v Praze v Galerii kritiků – a od té doby řadu autorských i skupinových výstav.

www.galerie1patro.cz

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Gerboc: & Markíz De Sade: Justina aneb prokletí ctnosti