Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Feri: Geometrie rzi

13. 9.-12. 10. / Kuskovu / Malba

Do 12.10.2018 bude v Galerii Kuskovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Martina Feri: Geometrie rzi.

Martin Feri v KusKovu představí své nejnovější obrazy, jejichž základem je ocelový plech. Zvláštní charakter a strukturu jim ale nedodává jen tento kovový prvek. Ojedinělou tvář obrazům vdechuje zejména technika, kterou jsou tvořeny. Plech je leptán různými druhy kyselin, následně prolakován a broušen, a to několikrát po sobě. Rez pak prostupuje vrstvami a vytváří tak ojedinělé struktury. Po zakonzervování spodních vrstev maluje Martin na obraz akrylovými barvami. I tato vrstva se následně několikrát jemně brousí a lakuje. V konečném důsledku jsou obrazy tvořeny 20 až 50 vrstvami.

komentované prohlídky s autorem:
20.9.2018 od 18h
12.10.2018 od 18hFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Feri: Geometrie rzi