Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Eder: The Unreal

8. 9.-6. 10. / DSC Gallery / Malba

Do 6. 10. 2021 bude v DSC Gallery, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Martina Edera: The Unreal.

Za přítomnosti světové umělecké superstar Martina Edera a britské kurátorky Jane Neal se odkrývá veřejnosti jeho první samostatná výstava v Čechách.
 
Název výstavy propojuje minulost s budoucností a mýtické s podvědomím. Eder navazuje na představivost starých Egypťanů. Kočičí bohyně Mafdet byla považována za ochránkyni hrůz podsvětí i pozemského světa. Není tedy překvapením, že se autor rozhodl na této výstavě vyobrazit vedle svých Medúz i bezsrsté kočky Sphynx. Nyní se však pro nás stává ‚neskutečné‘ alternativní ‚realitou‘ – virtuální krajinou pohlcujících zážitků zprostředkovaných sociálními sítěmi. Přechází od praktik starověkého Egypta až k průlomovým současným technologiím. Naráží na problematiku prožívání vlastní reality v kontextu aktuálních trendů sociálních sítí – instagramu a tik toku. Využívá povrchně atraktivní estetiku a zpochybňuje tím tak status „vysokého umění“.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Eder: The Unreal