Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Březina a Pavel Hartl: Smetiště

9. 4.-10. 5. / Galerie Lapidárium / Kresba

Zhruba do 10.5.2019 bude v Galerii Lapidárium, Rámová 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Martin Březina a Pavel Hartl: Smetiště.

Text k předchozí výstavě (upraveno):

Autoři Martin Březina a Pavel Hartl využívají prostor Lapidária ke konfrontaci prostoru, hmoty, obrazu a zvuku v čase s pocitem určité beznaděje, kterou cítí v deterioraci společnosti ve stále menší schopnosti jedince přijímat a vnímat přes současný balast „reklamy na život“ umění jako projev svědectví doby.
Hlavním motivem je vyprázdněnost a opětovné zaplnění člověka bulvárním odpadem, kdy se z této prázdnoty rodí nová společnost povyšující „tady a teď“ na jediný smysl své existence.
Prostředky /modelace soch z novinového bulváru, poletující obrazy na recyklovaných materiálech/, které autoři expozice využili na vizuální ztvárnění jsou v protikladu se současným trendem určité megalomanské tendence v umění zanechat po sobě něco velkého a drahého, někdy i samoúčelného.
Sdělují že krása je uvnitř našich hlav nikoliv na povrchu, kdy se snažíme maskovat povrchností, slupkou k tzv. bohatství, lhát světu kdo vlastně jsme.
Všechny artefakty této prostorové instalace jsou vzájemné interakci doplněné zvukovou kulisou a poetickou sekvencí, která podtrhuje formu dematerializace umění, postupným přechodem od fyzického k mentálnímu stavu vnímání.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Březina a Pavel Hartl: Smetiště