Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Beck: Smile

Do 1.4.2017 můžete v kavárně Mezzoforte, roh ulic Sabinova a Českobratrská, Praha 3 – Žižkov (přímo u zastávky autobusu Rokycanova), zhlédnout krásnou výstavu fotografií Martina Becka: Smile.

“Smile.” je výstava fotografií Martina Becka, které byly vytvořeny během roku 2016 a v lednu 2017 pro Národní divadlo a Laternu Magiku, za finanční podpory mecenáše Mgr. Karla Janečka, MBA, Ph.D.

Martin Beck dipl.um se narodil 4. 7. 1978 v Pardubicích.

Po studiu na SPŠPT absolvoval operní zpěv na Pražské konzervatoři, kde byl již během studia přijat do angažmá opery Národního Divadla. Profesionálním fotografem se stal v roce 2002. Od roku 2014 je uměleckým fotografem Národního divadla v Praze.

Martin se snaží skrze hledáčku svého fotoaparátu Hasselblad 503CW nahlédnout do duší osobností které fotí, ale jinak, než je obvyklé. Snaží se je totiž zachytit tak, jak by se chtěli vidět oni sami.

Každá fotografie je ručně nazvětšována autorem v temné komoře. Vše je zcela klasické – do procesu vůbec nevstupuje digitální technika. Na samotné focení používá film Ilford FP4 Plus a fotografie vyvolává na bromstříbrný papír s barytovanou podložkou značky Foma nebo Ilford. Tento konzervativní přístup zaručuje, že každá fotografie je skutečný unikát.

Za poslední dekádu před jeho objektivem stanuly takové osobnosti jakými jsou například: jeho svátost Dalajlama, president Václav Havel, režisér Miloš Forman, herec Sir Ben Kingsley, šanzoniér Charles Aznavoure, DJ Martin Garrix, operní pěvkyně Edita Gruberová, operní pěvec Plácido Domingo, dirigent Libor Pešek, busker Glen Hansard, zpěvák Karel Gott, divadelní režisér Robert Wilson, chirurg Bohdan Pomahač, fotograf Jan Saudek a mnoho dalších…

Více o Martinovi Beckovi na www.martibeck.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Beck: Smile