Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin Beck: „Fotograf lidských duší“

Do 31.1.2016 bude v galerii v přízemí Novoměstské radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná výstava Martin Beck: „Fotograf lidských duší“.

Rádi bychom Vás pozvali na multimediální výstavu fotografa, který vydržel jít svou cestou a neposlouchal hlasů našeptávačů. Martin Beck bývá nazýván „fotografem lidských duší“. Snaží se nahlédnout na osobnosti, které fotí, jinak než je obvyklé. Zobrazuje jejich ideální obraz; to, jak by se chtěly vidět ony samy. Pro Martina Becka je typická úcta k foceným osobám i k samotné technologii a fotografickému umění.

Každá fotografie, kterou na výstavě uvidíte, je fyzicky vzniklý originál vyvolaný osobně Martinem ručním zvětšováním. Vše je zcela klasické: do procesu vůbec nevstupuje digitální technika. Na samotné focení používá film Ilford FP4 Plus a aparát Hasselblad 503CW. Tento konzervativní přístup znamená, že každá jeho fotka je skutečný unikát.

Výstava představí cca 80 originálních portrétních fotografií osobností z řad umělců, vědců, vizionářů, politiků nebo sportovců adjustovaných v rámech RAM.

Výstavní okruhy:

– Národní divadlo: Portrétní fotografie předních umělců Národního divadla v jevištních kostýmech jejich stěžejních rolí.
– Name of the game 2012/2013: Projekt zachycující všechny prezidentské kandidáty při historicky první přímé volbě hlavy státu.
– Deep inside – (hluboko uvnitř): Snaha o zachycení vnitřní krásy a bolesti našich předních česko-slovenských pěveckých interpretů
– Světové osobnosti: Civilní portréty v ateliéru Martina Becka

Součástí výstavy bude velkoformátová projekce inspirovaná prostředím Národního divadla, dlouholetého profesního působiště Martina Becka, kostýmy z vybraných představení Národního divadla, katalog dokumentující výstavu, samostatná výpravná fotografická publikace Martina Becka i besedy s vybranými osobnostmi, které Martin Beck fotografoval. Výstava je zahajovacím projektem samostatné internetové galerie evernisaz.cz, která časově přesahuje horizont výstavy a bude partnery prezentovat několik následujících let.

Martin Beck se narodil 4. 7. 1978 v Pardubicích. Po studiu na SPSPT absolvoval operní zpěv na Pražské konzervatoři, kde byl již během studia přijat do angažmá opery Národního divadla. Profesionálním fotografem je od roku 2002.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin Beck: „Fotograf lidských duší“