Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Martin a Osa Johnsonovi: Zrození filmové divočiny

3. 10.-13. 11. / GAMU (Galerie AMU) /

Do 13.11.2016 bude v galerii GAMU, Malostranské náměstí 12, Praha 1 (vstup z průchodu), přístupná výstava Martin a Osa Johnsonovi: Zrození filmové divočiny.

Digitální fotoaparát je dnes nepostradatelnou součástí konceptu masového turismu. Vydat se na počátku minulého století s fotoaparátem do nitra Afriky znamenalo ale mnohem víc, než jen mačkat spoušť. Znamenalo to riskovat: v lepším případě neúspěch, v horším svůj život…
Výstava Zrození filmové divočiny představí fotografické dílo manželů Martina a Osy Johnsonových a přiblíží dobu 20. let minulého století, kdy se zrodila analogie mezi lovem se zbraní a „lovem beze zbraně“. Byla to totiž právě fotografie, která se začala vymezovat vůči vyhrocenému sportovnímu lovu a která zároveň položila základy současné definice divočiny.

kurátorská koncepce: Jan Svatoš
architektonické řešení: Vojtěch Rada
grafika: MÜTANTA (Jaromír Skácel a Richard Rozhoň)

Výstava se koná v rámci FOTOGRAF FESTIVALU 2016: Cultura / Natura.

Otevřeno denně mimo pondělí: 10 – 12 h a 13 – 18 hFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Martin a Osa Johnsonovi: Zrození filmové divočiny